envelop
loading
phone

+420 730 897 041

locale

Pod Brentovou 555/6, Praha 5

Centrum terapeutické péče o děti s autismem a poruchami chování

noimage
Facebook archiv novinek

Mýty o autismu

Mýty o autismuRain man - každý, kdo má autismus, má speciální nadání. Některé děti s autismem mají výjimečný talent, ale převážná většina nemá mimořádné vlohy. Pravdou však je, že jejich dovednosti se často projevují velmi nerovnoměrně - v něčem jsou průměrní nebo mírně nadprůměrní a v něčem velmi vývojově pozadu, což dodává poruchám autistického spektra na záhadnosti.
 
Každý, kdo má autismus je génius.
Některé děti s autismem mají nadprůměrnou inteligenci, ale mnoho dalších se naopak pohybuje ve škále mentální retardace. Domněnkou však je, že lidé jako Beethoven, Newton či Einstein by v dnešní době obdrželi diagnózu autismus.
 
Každý, kdo má autismus, je mentálně postižený.
Dříve se mluvilo o 70-80%, nyní se statistický údaj pohybuje okolo 50%. Otázkou ale stále zůstává, zda jsme schopni tento odhad kvalitně vyhodnotit. Je totiž velmi složité administrovat tradiční inteligenční testy dětem s autismem.
 
Každý, kdo má alespoň jeden ze symptomů autismu, obdrží diagnózu.
Diagnóza je stanovena na základě celé škály symptomů, které se projevují v patřičné intenzitě a zabraňují typickému vývoji dítěte.
 
Autismus se nedá léčit a vyléčit.
Vyléčení v našem kontextu znamená, že dítě s autismem překoná díky terapii symptomy spojené s diagnózou a je schopno se začlenit do běžného života. Ano to je možné.
 
Lidé s autismem nemají emoce a nedokáží navázat hluboké vztahy.
Děti na autistickém spektru mnohdy projevují své emoce neobvyklým způsobem. To však neznamená, že nic necítí nebo že neprojevují náklonnost ke svým blízkým.

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím

Napište nám

zavřít
E-mail: