envelop
loading
phone

+420 730 897 041

locale

Pod Brentovou 555/6, Praha 5

Centrum terapeutické péče o děti s autismem a poruchami chování

noimage
Facebook archiv novinek

Montessori terapie

Co je to Montessori terapie?

Terapeutická práce s dětmi a jejich rodiči, při které se využívá postupů a pomůcek navržených paní Montessori, a která vede k předem určeným vzdělávacím cílům. Vychází z předpokladu, že každé dítě se chce učit a rozvíjet, a za pomoci terapeuta a rodiny může dosáhnout samostatnosti a nezávislosti. 

Předpokládá zapojení rodiče do procesu učení dítěte a přenos učení do každodenní reality.

Cílem je posilvání dovedností a maximální rozvoj schopností dítěte tak, aby mohlo žít šťastným plnohodnotným životem ve společnosti. 

Základní kameny terapie

Co Montessori terapie nabízí

Jak terapie vypadá?

Společně s terapeutem se bude pracovat se systémem Montessori pomůcek, díky nimž bude pro dítě snadné propojovat souvislosti mezi jednotlivými věcmi a jevy. Procvičí tak více oblastní najednou (např. motoriku, soustředění, kognitivní dovednosti aj.). Pomůcky terapeut předloží ve správném pořadí a s ukázkou, kterou navrhla již paní Montessori, a bude se přitom řídit senzitivním obdobím daného dítěte. Kromě originálních pomůcek vám terapeut může vždy doporučit i takové pomůcky, které se dají snadno vyrobit doma.

Více se o tomto typu terapie také dozvědět v tomto videu

Montessori terapie je vhodná pro děti od tří let a v AUT - Centru o.p.s. ji vede terapeutka Monika Fischlová, o níž se můžete více dočíst v jejím medailonku

Informace o ceně naleznete v ceníku

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím

Napište nám

zavřít
E-mail: