envelop
loading
phone

+420 730 897 041

locale

Pod Brentovou 555/6, Praha 5

Centrum terapeutické péče o děti s autismem a poruchami chování

noimage
Facebook archiv novinek

Rok 2012 byl vznikem AUT – Centra o.p.s.

AUT – Centrum, centrum terapeutické péče o děti s autismem a poruchami chování, je místem radosti. Může k nám přijít kdokoliv, koho volá poznat sám sebe, obejmout vše co najde, a objevit možnost opustit nebo proměnit naučené vzorce myšlení, chování a emocionálního zpracovávání. Pomáháme objevit „tajemství“, že každý z nás je ve své esenci dokonalý, krásný, zdravý, moudrý, radostný, milující a milovaný. Tento dar je nám všem dán, pokud jej však neobjevíme, je to, jako by neexistoval. Dokud nevíme, kým opravdu jsme, přijímáme různé představy o sobě, představy druhých o nás, snažíme se naplňovat očekávání, pociťujeme tlaky, jsme řízeni strachy a často věříme druhým víc, než sami sobě.

Děti jsou šancí pro nás všechny

Z lásky k nim přichází příležitost zjistit sami za sebe co je život, a ne pouze žít to, co nám někdo řekl a co nás někdo naučil. AUT přináší možnost poznávat, že je v každém z nás rozměr, který nespadá do kategorií zdravý/nemocný, šťastný/nešťastný, dobrý/špatný, správný/nesprávný. V každém z nás je nekonečný prostor – hluboko, široko, vysoko přesahující naše tělo – prostor klidu a ticha – prostor pozorovatele – prostor já jsem – existence – „to“ kým opravdu jsme – přítomnost – vědomí, ve kterém se odehrává život každého z nás se svým osobním příběhem. Vůní tohoto prostoru je nepodmíněná láska, radost, štěstí, harmonie, blaženost, dobro.

Lidé v AUT – Centru objevují dar vnitřní moudrosti a léčení a rádi jej objevují společně s vámi a vašimi dětmi

Všichni máme tělo, mysl a smysly, přes které vnímáme a cítíme. U některých z nás fungují způsobem, který může být bolavý, matoucí, nesrozumitelný, přehlcující, nepojímatelný, zrychlený, nebo naopak zpomalený. V extrémních podobách tomu nějak říkáme, nazýváme to nějakou poruchou, nemocí. Například poruchou autistického spektra. Každý z nás může prožívat a projevovat formy myšlení, chování a emocionálního vyjadřování, které se dá pojmenovat jako autistické nebo neprospívající. Někdo projevuje neprospívající projevy myšlení, chování a emocionálního vyjadřování, a není si toho vědom až do té doby, kdy to překročí hranici mezi zdravím a nemocí. Hranice mezi tím, co je považováno za normální/zdravé/přijímající, a mezi tím, co je považováno za nenormální/nemocné/nepřijímající, je tenká, měnící se a často nejasná. U většiny z nás míjíme indicie upozorňující nás na naše limitující a životu neprospívající projevy myšlení, chování a emocionálního vyjadřování. Často si uvědomíme, že je něco „špatně“, až je to natolik nefunkční, bolavé a zatěžující, že je to oficiálně pojmenováno, jako nějaká nemoc. A v ten moment se „odevzdáváme“ do rukou lékařů.

AUT dává prostor zkusit objevit, že to může fungovat jinak

Děti a lidé s poruchou autistického spektra mají zvýšenou nebo sníženou intenzitu projevů těla, mysli a emocí spojených se smyslovým vnímáním. V lehkých případech to nemusí bránit v rozvoji a ve schopnosti samostatně fungovat, v těžkých případech to může bránit v rozvoji a učení se samostatnému fungování. Nazvat něco nemocí s přesně stanovenými symptomy a prognózami může zamezit šanci podívat se na jednu situaci, jednoho člověka, jedno dítě v jedné konkrétní rodině čerstvýma a nezatíženýma očima. Podívat se na projevy, které přinášejí nějaký problém jednotlivě, je osvobozující a přináší prostor pro možné vyrovnání. Uvidět „problém“ jako vychýlení, které se může navrátit do rovnováhy, dodává naději, chuť a svěžest.

AUT ukazuje, jak se to dá dělat

 

givt

Novinky

20. 9. 2019

Přednáška Čím jsou děti pro rodiče?

„Vzpomeň si, člověče - i ty jsi byl dítě. Čím jsi byl pro svoje rodiče?"
1. 4. 2019

Podpořte nás, když nakupujete!

Přátelé, kamarádi, pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz!…
29. 3. 2019

Připoj se k nám!

Hledáme posilu do našeho týmu! :)
14. 3. 2019

Kraniosakrální terapie

Pomoc při uvolnění stresu a napětí, psychosomatických potíží, zlepšení poruch pozornosti a učení a…
11. 3. 2019

Biodynamické masáže

Pomoc obnovit přirozený tok energie, odbourat bloky a nahromaděný stres. To vše a ještě víc.
Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím

Napište nám

zavřít
E-mail: